Ватні коліна: роман без слів

Ватні коліна: роман без слів
О книге

Володимир Казаневський закінчив Харківський держуніверситет за спеціальністю «Космічна радіофізика» та Київський інститут журналістської майстерності. Лауреат понад 400 премій на міжнародних конкурсах карикатур у 51 країні світу. Були видані авторські графічні романи «Голови», «Спогади літнього Амура», «Шия» – в Україні, «Homo Gibber» («Людина горбата») – у Швейцарії, «VLADIMIR KAZANEVSKY. MODERN WORLD CARTOONIST» – у Китаї. Прозовий роман «Очищення» й оповідання з авторськими ілюстраціями були опубліковані окремою книгою в Києві у 2004 році.

Графічні романи надзвичайно популярні в західних країнах, а в Україні практично відсутні. Вони вигідно відрізняються від найближчих конкурентів, коміксів, більш глибоким смисловим змістом і художнім рівнем.

Роман без слів «Ватні коліна» – це серія самодостатніх малюнків, яка вибудована автором у певній послідовності, при цьому існує зав’язка, розвиток сюжету і кульмінація. Він немов витканий з маленьких притч-малюнків, які розповідають про людей, котрі опустилися на коліна, оскільки перестали поважати себе, і так, плазуючи, продовжували жити. Чи піднімуться ці люди з колін? Чи достатньо у них волі для цього? Хто або що допоможе їм? Роман є яскравою сатирою на сучасне суспільство.

Книга издана в 2018 году.

Читать Ватні коліна: роман без слів онлайн беплатно


Шрифт
Интервал

Від автора

Існує дві теорії, чому люди повставали на коліна. Більшість вважають, що хтось звідкись заніс на Землю вірус, від чого коліна стали немов ватяними. Ноги людей почали підкошуватися, і вони мимоволі опустилися навколішки. Зрозуміло, вірус, який назвали Vatnovirus, вразив не тільки м’язи ніг, але також деякі ділянки головного мозку, наприклад «центр задоволення». Дехто з людей почали отримувати насолоду при стоянні на колінах. І якщо їх намагаються підняти на ноги, вони відчувають нездужання й винятковий дискомфорт.

Багато інших людей вірять в еволюцію. Нібито вже з давніх давен люди почали ставати на коліна. То ідолу поклонялися, то правителю, то ще бозна-кому. І вогонь добували, влаштувавшись на колінах, і шкури обробляли… Цар Давид ставав на коліна, щоб позбутися розладу розуму і тіла; обраних посвячували в лицарі, які стояли на колінах на м’яких подушечках; учнів карали стоянням на колінах у кутку… Та хіба мало! Чоловіки валилися на коліна перед жінками, у православному церковному «Статуті про поклони і хресне знамення» є цілий розділ, який так і називається – «Стояння на колінах».



Вам будет интересно